Sylwestrowa zabawa często bywa najbardziej wyczekiwaną imprezą w całym roku. Niezapomniane pokazy sztucznych ogni, koncerty na miejskich placach i klubowe szaleństwa to główne atrakcje wieczoru. Planując tę niezwykłą noc, wcale nie musimy ograniczać się jednak do propozycji, które do zaoferowania ma nasze własne miasto. Noworoczna podróż to wspaniała odskocznia od codziennej rzeczywistości!
Sylwestrowa noc w europejskiej stolicy fajerwerków!
Sztuczne ognie nad London Eye to jeden z największych i najwspanialszych sylwestrowych pokazów pirotechnicznych na świecie. I choć wydarzenie to jest biletowane, a o wejściówkach nie ma już co marzyć, wcale nie znaczy to, że noworoczną wyprawę do Londynu powinniśmy przekreślić! Primrose Hill, Canon Street czy mosty Tower lub Southwark to miejsca, w których żarzące się kolorami niebo wciąż będzie bardzo dobrze widoczne. Ponadto brytyjska stolica na tę wyjątkową noc i na pierwszy dzień Nowego Roku przygotowała również wiele innych atrakcji. Punktem obowiązkowym jest noworoczna parada, która odbędzie się już po raz 31! W kroczącej w rytm bębnów procesji ruszą akrobaci, tancerze i klowny, wydarzenie uświetnią też prawdziwe muzyczne sławy. Ponadto do wyboru mamy klubowe imprezy, rejs statkiem po Tamizie bądź szaloną noc na lodowisku przy Muzeum Historii Naturalnej. Ci, którzy czas ten planują spędzić w Londynie, nie mogą zapomnieć też o sklepowych wyprzedażach! Rozpoczną się one tuż po świętach i potrwają do połowy stycznia.
Sylwester na ośnieżonych stokach
Jeśli marzy Ci się Sylwester 2016 w zimowej scenerii, wymaganiom tym sprosta prawdziwie mroźna Finlandia. Ruka to niewielka miejscowość położona w najbardziej zaśnieżonej części kraju. Miłośnicy zimowych szaleństw liczyć będą mogli więc na tutejsze narciarskie stoki! Sylwestrowe fajerwerki to pod każdą szerokością geograficzną obowiązkowy punkt wieczoru, jednak fiński nieboskłon zachwycić potrafi czymś jeszcze! Zorze polarne to prawdziwy skarb północy, a zimowe długie i mroźne noce idealnie nadają się na podglądanie nieba. Wśród innych lokalnych atrakcji załapać możemy się też na przejażdżkę psim zaprzęgiem, karmienie reniferów czy wędkowanie na skutym lodem jeziorze. Najlepszym antidotum na chłody z pewnością okaże się zaś fińska sauna. Ci, którzy po wszystkich tych niespodziankach czuć będą jeszcze niedosyt wrażeń, pozwolić mogą sobie na spędzenie nocy w prawdziwym igloo. Ruka zaoferuje nam więc nie tylko wspaniałą sylwestrową zabawę, ale i parę dni zupełnie niezapomnianych przeżyć.
Nowy Rok w wiosennej odsłonie
Madera to idealna propozycja dla tych, którzy Nowy Rok przywitać chcieliby na plaży. Pod koniec grudnia długie i chłodne zimowe dni wszystkim już dają się we znaki. Krótki urlop i odpoczynek w nieco odmiennym krajobrazie okazać może się więc właśnie tym, czego nam potrzeba. Jeśli na sylwestrową noc wybierzemy zabawę na Maderze, z pewnością uda nam się przyspieszyć bieg pór roku. Ta jedna z wysp portugalskiego archipelagu na Oceanie Atlantyckim zwana jest przecież wyspą wiecznej wiosny! Namiastką zimowych szaleństw stać może się tu zjazd wiklinowymi saniami z górującego nad miastem Funchal wzgórza Monte. Wszystko to zaś bez śniegu, odmrożeń i chłodu. Sylwester 2016 na Maderze to nie tylko słońce, przyjemne górskie wyprawy i szampan sączony na plaży. To również cudne fajerwerki! W 2006 roku tutejsze pirotechniczne pokazy przez Księgę Rekordów Guinnessa uznane zostały za największe na świecie. Podziwianie mieniącego się kolorami nieba w tak pięknej scenerii to przyjemny początek roku.
Szkocka długa zabawa
Wszystkich tych, którym jedna sylwestrowa noc zazwyczaj nie wystarcza, zapraszamy do Szkocji! Tu noworoczne szaleństwo trwa zdecydowanie dłużej – od 29 grudnia do 2 stycznia. Nowy Rok w tym zakątku świata od wieków witano z prawdziwym rozmachem, a wiele dawnych wikińskich tradycji przetrwało do dzisiaj! W Edynburgu pierwszym ważnym punktem obchodów jest procesja z pochodniami, która rozpocznie się 30 grudnia o godzinie 19.00. Pochód pogrążony w blasku ognia, przy wtórze szkockiej muzyki poprowadzą odziani w skóry Wikingowie. W finalnym punkcie, na wzgórzu Calton, dodatkowo zapłoną ogniska, wiklinowe kukły, a nawet langskip – długi średniowieczny okręt. W sylwestrową noc zaś niebo pokryją sztuczne ognie. Edynburg w tym roku proponuje aż cztery pokazy – o godzinie 21, 22, 23 oraz oczywiście o północy. W wieczór ten drzwi swe otworzą wszystkie miejskie kluby, nie zabraknie też scen na świeżym powietrzu. Po szalonej nocy edynburczycy wciąż skorzy będą do dalszej zabawy. 1 stycznia obowiązkowo zażyć trzeba przecież kąpieli w mroźnych wodach zatoki!
Sylwester 2016 – wyrusz na spotkanie z Nowym Rokiem
Wielu z nas powitanie Nowego Roku w Sydney widziało pewnie na szklanym ekranie. Jakby nie było to pierwsze wielkie miasto na świecie, w którym 31 grudnia zegary wybijać zaczynają północ. Australia rokrocznie dokłada wszelkich starań, by zachwycić nas niebywałym pokazem sztucznych ogni. Od zapierających dech w piersiach fajerwerków, jakie rozbłyskują nad słynnym budynkiem Sydney Opera House i nad Sydney Harbour Bridge faktycznie nie można oderwać wzroku. Ponadto ta noworoczna destynacja to istny raj dla plażowiczów, nurków i wszystkich tych, którzy spragnieni są przygód. Zaglądając w okolicach Sylwestra w ten zakątek globu, warto zahaczyć też o należącą do Australii Wyspę Bożego Narodzenia. W początkach stycznia załapać się tu można na widowiskową migrację krabów czerwonych. Pod koniec miesiąca zaś na zupełnie niezwykłe obchody chińskiego nowego roku. Wyprawa do Australii to nie lada przedsięwzięcie – przed wylotem koniecznie zadbać musimy więc o niezbędne wizy.
Comments are closed.